четверг, 21 мая 2015 г.

Застосування ЦОР

9 клас. Урок на тему "Призначення й структура мережі Інтернет"

Мета: Сформувати основні поняття про мережу Інтернет. Ознайомити з принципами ідентифікації комп'ютерів у мережі та основними протоколами мережі.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вдосконалення вмінь та навичок
Хід уроку
1. Творча робота "Проектування власної локальної мережі" - в текстовому редакторі Google Docs створити схематичний малюнок та надіслати вчителю.

2. Написати звіт в довільній формі про локальну комп'ютерну мережу, що функціонує в школі. Основні питання:
  • тип мережі
  • кількість комп'ютерів
  • тип мережної операційної системи
  • топологія комп'ютерної мережі
  • апаратні забеспечення мережі
3. Міні лекція з демонстрацією презентації. 

До презентації придумати по 1 питанню та обговорити їх.

4. Заповнити форму:


5. Домашнє завдання:
Підготувати повідомлення за темою "Скласти хронологію подій з історії Інтернету" або знайти цікаві факти.

вторник, 19 мая 2015 г.

ON-LINE інтерактив. Сервіс для підтримки взаємодії та співробітництва Padlet.

Інтерактивні он-лайн дошки або стіни з'явилися у 2006-2007 рр. і на даний час продовжують набувати популярності у педагогів. Інтерактивна он-лайн дошка (стіна) - це інструмент для навчання, завдяки якому можливе поєднання тексту, зображення, відео, аудіо в інтерактивний формат.
На сьогодні у мережі Інтернет для створення он-лайн дошок існують такі ресурси: Glogste, Dabbleboard, WikiWall, Twiddla, Scribblar, Padlet
Серед наведених прикладів найбільш простим у використанні, на мою думку, є сервіс PADLET - це інструмент зі створення віртуальних дошок для сумісної роботи. На дошці можна розміщувати текст, графічні зображення, мультимедійні файли, посилання на сторінки Інтернет, замітки. Сервіс повністю безкоштовний, не обмежує користувача в кількості створюваних сторінок і підтримує кирилицю

Приклад мого завдання створеного в Padlet

пятница, 15 мая 2015 г.

Використання ППЗ з навчального предмету на уроці та для самостійної роботи учнів

Раціональне використання педагогічних програмних засобів (ППЗ) навчального призначення є невід'ємною складовою сучасного навчання. 
Пропоную розглянути Педагогічний програмний засіб освітньої галузі "Математика, 3 клас". До складу навчального матеріалу включено 48 уроків.
ППЗ "Математика, 3 клас" може бути використаний вчителем:
  • для підготовки до уроку
  • для пояснення нового матеріалу
  • для створення власних уроків
  • для формування та закріплення навичок розв'язування вправ, передбачених програмою
  • для проведення індивідуальних та факультативних занять
Пропоную такі завдання:
  1. для використання ППЗ на уроці
  2. для самостійної роботи учнів
Далі пропоную розглянути навчальний веб-ресурс: шкільний інтернет-підручник "Информатика и ИКТ"
Електронна модель підручника може використовуватися:

  • на етапі закріплення матеріалу де новий матеріал вивчається звичайним способом або всі учні 5-7 хв під керівництвом вчителя працюють з електронним підручником
  • на уроках комбінованого типу де з допомогою електронного підручника здійснюється повторення і узагальнення вивченого матеріалу (15-17 хв)
  • на окремих уроках? де можливе самостійне вивчення нового матеріалу і укладання за його підсумками свого структурного подання параграфу
  • як засіб контролю засвоєння учнями понять
Пропоную такі завдання:

понедельник, 11 мая 2015 г.

воскресенье, 10 мая 2015 г.

Online - дидактика. Робота з сервісами Web 2 . 0

Робота з сервісом Puzzlecup.com  - Онлайн кросворд "Операційна система"
Завдання: Розв'яжіть кросворд та відгадайте слово по вертикалі яке пов'язане з інформатикою

Пропонується матеріал інформаційного характеру у вигляді відеороліку на тему "Операційна система" та відеоролік який пропоную переглянути після розгадування кросворду! :)

Перегляд після відгаданого слова! :)